Banbury Festival Results 2016

Poppy Wolton Baby Character 2nd Place 83 Marks
Bea Vidal A Tap 1st Place 85 Marks
Bea Vidal A Song & Dance 1st Place 85 Marks
Bea Vidal A Modern 1st Place 85 Marks
Bea Vidal A Novice Ballet 1st Place 86 Marks
Bea Vidal A Character 2nd Place 84 Marks
Kitty Russell A Character 4th Place 82 Marks
Annice Dumbrava A Novice Modern 2nd Place 82 Marks
Dionne Sindayen A Ballet 2nd Place 84 Marks
Dionne Sindayen A Character 3rd Place 83 Marks
Liz Sorilla A Novice Modern 1st Place 84 Marks
Liz Sorilla A Ballet 1st Place 86 Marks
Liz Sorilla A Character 1st Place 85 Marks
Liz Sorilla A Ballet 1st Place 86 Marks
Katie Crowther B Ballet 3rd Place 84 Marks
Katie Crowther B Character 4th Place 83 Marks
Katie Crowther B Song & Dance 4th Place 83 Marks
Freya Troy B Novice Tap 1st Place 85 Marks
Freya Troy B Ballet 2nd Place 85 Marks
Lara Dimaculangan B Novice Lyrical 1st Place 83 Marks
Daisy Simpson B Novice Song & Dance 1st Place 83 Marks
Poppy Lister B Tap 3rd Place 84 Marks
Charlotte Woodcock B Song & Dance 1st Place 86 Marks
Maisie Winspear C Tap 3rd Place 85 Marks
Maisie Winspear C Modern 4th Place 83 Marks
Morgan Denison C Modern 1st Place 86 Marks
Morgan Denison C Ballet 1st Place 86 Marks
Morgan Denison C Song & Dance 1st Place 88 Marks
Morgan Denison C Character 1st Place 85 Marks
Morgan Denison C National 2nd Place 85 Marks
Morgan Denison C Lyrical 2nd Place 86 Marks
Isobel Manning C Ballet 4th Place 83 Marks
Aimie Moses Wright C Ballet 2nd Place 85 Marks
Aimie Moses Wright C Novice Character 1st Place 85 Marks
Aimie Moses Wright C Song & Dance 3rd Place 84 Marks
Hannah Woodcock D Novice Modern 1st Place 84 Marks
Hannah Woodcock D Song & Dance 2nd Place 85 Marks
Hannah Woodcock D Character 2nd Place 86 Marks
Hannah Woodcock D National 3rd Place 84 Marks
Hannah Woodcock D Lyrical 4th Place 84 Marks
Hannah Woodcock D Ballet 4th Place 84 Marks
Helena Brown D Song & Dance 4th Place 83 Marks
Helena Brown D Novice Modern 2nd Place 83 Marks
Helena Brown D Tap 3rd Place 85 Marks
Amy Lloyd D Song & Dance 1st Place 86 Marks
Amy Lloyd D Ballet 1st Place 87 Marks
Amy Lloyd D Lyrical 1st Place 87 Marks
Amy Lloyd D Character 4th Place 84 Marks
Cassie Brockbank D Novice Lyrical 1st Place 85 Marks
Cassie Brockbank D Ballet 2nd Place 86 Marks
Cassie Brockbank D Modern 4th Place 84 Marks
Cassie Brockbank D Tap 4th Place 84 Marks
Olivia Bedlow D Tap 2nd Place 86 Marks
Olivia Bedlow D Character 3rd Place 85 Marks
Mia Troy D Tap 4th Place 84 Marks
Emily Shilling D Ballet 4th Place 84 Marks
Emily Shilling D Lyrical 4th Place 84 Marks
Emily Shilling D Character 4th Place 84 Marks
Lily & Esme Junior Classical Duet 1st Place 85 Marks
Bea, Liz & Dionne Junior Cabaret Trio 1st Place 85 Marks
Hannah & Morgan Senior Cabaret Duet 1st Place 88 Marks
Cassie & Helena Senior Cabaret Duet 2nd Place 87 Marks
Handful of Keys Senior Cabaret Groups 2nd Place 88 Marks
More Friends Senior Cabaret Groups 3rd Place 87 Marks
Navras Senior Cabaret Groups 4th Place 86 Marks
Highest mark in an A Section solo – Liz Sorilla (Ballet)
Highest mark in an C Section solo -Morgan Denison (Song & Dance)
Highest Mark Junior Duet/Trio – Esme & Lily (Bookends) And Bea, Liz & Dionne (Together)
Highest Mark Senior Duet/ Trio – Hannah & Morgan (Rhythm Of Life)
Highest Mark Novice Classical Junior – Bea Vidal (Ballet)
Highest Mark Novice Cabaret Junior – Freya Troy (Tap)
Highest Mark Novice Classical Senior- Aimie Moses-Wright (Character)
Highest Mark Novice Cabaret Senior – Cassie Brockbank (Lyrical)
Adjudicators choice for – Most Promising Senior – Morgan Denison
Adjudicators Choice for – Choregraphy Award – Handful Of Keys

 

In total STDA won…25 1st Places, 15 2nd Places, 9 3rd Places, 16 4th Places and 10 Awards

Well done to all our pupils that danced and thankyou to our helpers!

Festival Results

Redditch Festival Results

 

Bea Vidal                             84 Marks     1st Place        B Tap

87 Marks     1st Place        B Modern

Katie Crowther                 85 Marks     1st Place        B Song & Dance

85 Marks     1st Place        B Character

Freya Troy                          83 Marks     3rd Place       B Character

83 Marks     4th Place       B Ballet

Aimie Moses-Wright       85 Marks     1st Place        C Song & Dance

86 Marks     1st Place        C Ballet

Hannah Woodcock           87 Marks     1st Place        D Character

86 Marks     1st Place        Intermediate National

87 Marks     2nd Place       D Ballet

86 Marks     2nd Place       D Song & Dance

85 Marks     4th Place       D Lyrical

Morgan Denison               85 Marks     3rd Place       D Character

84 Marks     2nd Place       Intermediate National

86 Marks     3rd Place       D Lyrical

86 Marks     3rd Place       D Ballet

Cassie Brockbank             84 Marks     4th Place       D Modern

87 Marks     1st Place        D Tap

Mia Troy                              84 Marks     4th Place       E Tap

85 Marks     4th Place       E Modern

Helena Brown                   86 Marks     3rd Place       E Tap

Amy Lloyd                          88 Marks     1st Place        E Character

87 Marks     2nd Place       E Song & Dance

88 Marks     2nd Place       E Ballet

87 Marks     3rd Place       E Lyrical

Emily Shilling                    88 Marks     2nd Place       E Lyrical

86 Marks     4th Place       E Ballet

Cassie & Helena                89 Marks     1st Place        Senior cabaret duet

 

Rugby Festival Results

 

Bea Vidal                             2nd Place       A Tap

2nd Place       A Modern

3rd Place       A Character

Lara Dimaculangan         3rd Place       B Modern

 

Amazing results…well done to all.

Nuneaton Festival Results

Nuneaton festival results 2015

 

Kitty Russell                      2nd Place       84 Marks     Baby Character

Dionne Sindayen              1st Place        85 Marks     A Character

Bea Vidal                             2nd Place       84 Marks     A Character

2nd Place       83 Marks     A Song/dance

3rd Place       83 Marks     A Modern

Katie Crowther                 3rd Place       83 Marks     A Character

Freya Troy                          4th Place       82 Marks     A Character

Lottie T-French                2nd Place       85 Marks     B National

Lara Dimaculangan         3rd Place       86 Marks     B Tap

4th Place       82 Marks     B Modern

Maisie Winspear              2nd Place       84 Marks     B Modern

Morgan Denison               1st Place        87 Marks     C National

2nd Place       87 Marks     C Ballet

3rd Place       84 Marks     C Character

3rd Place       85 Marks     C Lyrical

4th Place       82 Marks     C Modern

Cassie Brockbank             1st Place        87 Marks     C Tap

Amy Lloyd                          4th Place       84 Marks     D Ballet

2nd place       88 Marks     D Character

2nd Place       87 Marks     D Lyrical

2nd Place       84 Marks     D Song/dance

Emily Shilling                    1st Place        89 Marks     D Character

4th Place       85 Marks     D Lyrical

 

 

Helena & Cassie                4th Place       85 Marks     Senior Cabaret Duet

Lizzie & Bea                       1st Place        86 Marks     Junior Classical Duet

Rosie, Morgan & Katie    1st Place        86 Marks     Inter Classical Trio

Handful Of Keys                3rd Place       88 Marks     Senior A Cabaret Group

 

Trophy Awards:

Bea & Lizzie  – Highest mark in a baby, junior and inter duet.

Emily Shilling – Highest mark in a character solo

Emily Shilling & Amy Lloyd – D section classical aggregate

 

6 – 1st Places

9 – 2nd Places

6 – 3rd Places

6 – 4th Places

3 Trophies

Banbury festival 2015 results

Banbury festival of dance 2015 – Results

Kitty Russell                 1st place           Baby Character           82 marks

Bea Vidal                     1st place           A Tap               86 marks

1st place           A Modern        88 marks

1st place           A song/dance  85 marks

1st place           A Character     86 marks

Katie Crowther            2nd place          A song/dance  83marks

3rd place          A Character     84 marks

4th place          A Ballet

Dionne Sindayen         3rd place          A Ballet           83 marks

4th place          A Character

Freya Troy                   2nd place          A Ballet           84 marks

4th place          A Character

Lizzie Sorrilla               1st place           A Ballet           85 marks

Lara Dimaculangan    2nd place          B Tap               85 marks

2nd place          B Character     85 marks

3rd place          B Ballet           84 marks

4th place          B Modern

Maisie Winspear         3rd place          B Tap               84 marks

3rd place          B Modern        84 marks

Poppy Lister                4th place          B Tap

Charlotte Woodcock   2nd place          B song/dance  84marks

Lottie T-French            2nd place          B National       82 marks

4th place          B Character

4th place          B Ballet

Cassie Brockbank        1st place           C Tap               85 marks

Morgan Denison         1st place           C Character     87 marks

1st place           C Lyrical          87 marks

1st place           C song/dance  85 marks

2nd place          C National       85 marks

3rd place          C Ballet           85 marks

3rd place          C Modern        85 marks

Aimie Wright              3rd place          C song/dance  83 marks

Hannah Woodcock      1st place           C National       86 marks

2nd place          C Ballet           86 marks

2nd place          C Character     86 marks

2nd place          C song/dance  84 marks

3rd place          C Lyrical          84 marks

Isobel Manning           1st place           C Ballet-Novice           83 marks

Olivia Bedlow              3rd place          D Tap               84 marks

Helena Brown             4th place          D Tap

4th place          D song/dance

Mia Troy                     4th place          D Tap

Emily Shilling              3rd place          D Character    86 marks

Amy Lloyd                   1st place           D song/dance  87 marks

2nd place          D Character    87 marks

3rd place          D Ballet           84 marks

3rd place          D Lyrical          85 marks

Amelia Morgan           1st place           E Character     85 marks

1st place           E Lyrical          87 marks

1st place           E Ballet            87 marks

1st place           E Modern        85 marks

2nd place          E Tap               87 marks

2nd place          E song/dance  87 marks

2nd place          E National       86 marks

Jamie Fell                    2nd place          E Modern        84 marks

4th place          E Lyrical          84 marks

Lydia Brown                2nd place          E Tap               87 marks

 

Lizzie & Bea                1st place           Junior Classical Duet   88 marks

Inter ballet                  2nd place          Inter classical group   84 marks

Handful of keys           2nd place          Senior Cabaret group86 marks

Navras                         4th place          Senior Cabaret group

 

Bea Vidal was awarded the highest mark in an A section solo

Lizzie and Bea were awarded the highest mark in a junior duet

Morgan Denison was awarded the most promising senior

 

Amy Lloyd was awarded a funded place at the Performers College Easter Course.

 

Well done to all who competed.

18 – 1st places

18 – 2nd places

13 – 3rd places

11 – 4th places

3 awards

 

A big thank you to all who helped!

We have had great feedback so we look forward to the 2016 competition!

Wiltshire Festival of Dance Results

Bea Vidal                                             2nd Place               Character solo (7&8 years)

3rd Place               Song/Dance solo (7&8 years)

Lara Dimaculangan                          3rd Place               Tap solo (9 years)

4th Place               Ballet solo (9 years)

Lottie Torgersen-French                               4th Place               National solo (9 years)

Morgan Denison                              2nd Place               Lyrical solo (11 years)

2nd Place               Character solo (11 years)

2nd Place               Song/Dance solo (11 years)

4th Place               Modern solo (11 years)

Hannah Woodcock                          3rd Place               Lyrical solo (12 years)

Amelia Morgan                                 1st Place                Song/Dance solo (15 years and over)

3rd Place               National solo (15 years and over)

 

Well done to all…..a fantastic set of results from the handful of people who attended this festival.

230 238 239

Dances qualify for regional finals

A massive congratulations to the following pupils who have qualified for the regional finals of the All England Dance Competition.

This competition will take place next year!

BEA VIDAL BABY CHARACTER 1ST PLACE 84 MARKS
BEA VIDAL BABY SONG/DANCE 1ST PLACE 84 MARKS
LIZZIE SORILLA BABY BALLET 1ST PLACE 85 MARKS
KATIE CROWTHER A SONG/DANCE 2ND PLACE 84 MARKS
HANNAH WOODCOCK C SONG/DANCE (12YRS) 2ND PLACE 85 MARKS
HANNAH WOODCOCK C BALLET 3RD PLACE 85 MARKS
AMY LLOYD D CHARACTER (13YRS) – 86 MARKS
LYDIA BROWN E SONG/DANCE – 86 MARKS
AMELIA MORGAN E TAP 3RD PLACE 86 MARKS
AMELIA MORGAN E MODERN 2ND PLACE 87 MARKS
AMELIA MORGAN E MODERN – 86 MARKS
LIZZIE & BEA JUNIOR CLASSICAL DUET 1ST PLACE 85 MARKS
HANNAH, MORGAN & ROSIE INTER CLASSICAL TRIO 2ND PLACE 87 MARKS
NEIGHBOURS JUNIOR CLASSICAL GROUP 3RD PLACE 84 MARKS
BALLET GROUP INTER CLASSICAL GROUP 3RD PLACE 86 MARKS
NAVRAS SENIOR CABARET GROUP 4TH PLACE 86 MARKS

 

Rugby Festival Results 2014

BEA VIDAL BABY CHARACTER 1ST PLACE 84 MARKS QUALIFIED
BEA VIDAL BABY TAP 1ST PLACE
BEA VIDAL BABY SONG/DANCE 1ST PLACE 84 MARKS QUALIFIED
LIZZIE SORILLA BABY BALLET 1ST PLACE 85 MARKS QUALIFIED
KATIE CROWTHER A SONG/DANCE 2ND PLACE 84 MARKS QUALIFIED
AIMIE WRIGHT B BALLET 4TH PLACE
HANNAH WOODCOCK C SONG/DANCE (12YRS) 2ND PLACE 85 MARKS QUALIFIED
HANNAH WOODCOCK C BALLET 3RD PLACE 85 MARKS QUALIFIED
ROSIE THATCHER C CHARACTER 2ND PLACE
MORGAN DENISON C SONG/DANCE (11YRS) 2ND PLACE
MORGAN DENISON C MODERN 4TH PLACE
MORGAN DENISON C CHARACTER 4TH PLACE
AMY LLOYD D SONG/DANCE 4TH PLACE
AMY LLOYD D CHARACTER (13YRS) – 86 MARKS QUALIFIED
HELENA BROWN D SONG/DANCE 4TH PLACE
MEG TANNER D CHARACTER (14YRS) 4TH PLACE
OLIVIA BEDLOW D MODERN 4TH PLACE
LYDIA BROWN E SONG/DANCE – 86 MARKS QUALIFIED
AMELIA MORGAN E MODERN 2ND PLACE 87 MARKS QUALIFIED
AMELIA MORGAN E BALLET 4TH PLACE

DIONNE SINDAYEN JUNIOR NOVICE CLASSICAL 2ND PLACE
DAISY SIMPSON JUNIOR NOVICE CABARET 1ST PLACE
MAISIE WINSPEAR SENIOR NOVICE CABARET 3RD PLACE

LIZZIE & BEA JUNIOR CLASSICAL DUET 1ST PLACE 85 MARKS QUALIFIED
HANNAH, MORGAN & ROSIE INTER CLASSICAL TRIO 2ND PLACE 87 MARKS QUALIFIED
NEIGHBOURS JUNIOR CLASSICAL GROUP 3RD PLACE 84 MARKS QUALIFIED
SAILOR BOYS JUNIOR CLASSICAL GROUP 4TH PLACE
NAVRAS SENIOR CABARET GROUP 4TH PLACE 86 MARKS QUALIFIED

 

6 FIRST PLACES
7 SECOND PLACES
3 THIRD PLACES
10 FOURTH PLACES
13 DANCES QUALIFIED FOR THE ALL ENGLAND REGIONAL FINALS

CONGRATULATIONS TO ALL PUPILS THAT DANCED!

IMG_0482 IMG_0582

Nuneaton Festival results 2014

NUNEATON FESTIVAL RESULTS 2014

LIZZIE SORRILLA                      BABY BALLET              1ST PLACE

BEA VIAL                                 BABY CHARACTER      2ND PLACE

BABY SONG/DANCE    2ND PLACE

BABY TAP                    3RD PLACE

KATIE CROWTHER                  A CHARACTER             3RD PLACE

LARA DIMACULANGAN           A TAP                           1ST PLACE

LOTTIE TORGERSEN-FRENCHNOVICE NATIONAL     1ST PLACE

B CHARACTER             2ND PLACE

MORGAN DENISON                B MODERN                 1ST PLACE

B BALLET                     2ND PLACE

ROSIE THATCHER                    C CHARACTER             3RD PLACE

NOVICE LYRICAL         2ND PLACE

HANNAH WOODCOCK                        C CHARACTER             2ND PLACE

OLIVIA BEDLOW                     C MODERN                 1ST PLACE

MIA TROY                               NOVICE MODERN       2ND PLACE

AMY LLOYD                             D BALLET                     1ST PLACE

D CHARACTER                         2ND PLACE

D SONG/DANCE          3RD PLACE

AMELIA MORGAN                   E TAP                           3RD PLACE                    (86 MARKS QUALIFIED)

E MODERN                  –                                   (86 MARKS QUALIFIED)

E CHARACTER             3RD PLACE

 

 

10 SAILOR BOYS                      JUNIOR CLASSICAL GROUP     1ST PLACE

NEIGHBOURS                          JUNIOR CLASSICAL GROUP     2ND PLACE

BALLET GROUP                       INTER CLASSICAL GROUP       3RD PLACE        (86 MARKS QUALIFIED)

NAVRAS                                   SENIOR CABARET GROUP       3RD PLACE

Step Above Festival results 2014

STEP ABOVE DANCE FESTIVAL – RESULTS 2014

BEA VIDAL                               PRIMARY CHARACTER                        1st PLACE         84 MARKS

PRIMARY SONG/DANCE         1ST PLACE        86 MARKS

PRIMARY TAP                          1ST PLACE        85 MARKS

LARA DIMACULANGAN           A NOVICE CHARCTER            1ST PLACE        84 MARKS

A BALLET                                 1ST PLACE        80 MARKS

A TAP                                       2ND PLACE        81 MARKS

KATIE CROWTHER                  A CHARACTER                         1ST PLACE        82 MARKS

A BALLET                                 3RD PLACE        78 MARKS

CHENEICE WHITE                    A BALLET                                 2ND PLACE        79 MARKS

MAISIE WINSPEAR                  B NOVICE MODERN                2ND PLACE        79 MARKS

DAISY SIMPSON                      B NOVICE TAP                                     3RD PLACE

CHARLOTTE WOODCOCK       B NOVICE SONG/DANCE         1ST PLACE        82 MARKS

MORGAN DENISON                B NOVICE MODERN                1ST PLACE        80 MARKS

B BALLET                                 2ND PLACE        84 MARKS

B CHARACTER                        2ND PLACE        83 MARKS

AIMIE WRIGHT                        B BALLET                                 3RD PLACE        83 MARKS

EMILY SHILLING                      C NOVICE BALLET                   1ST PLACE        82 MARKS

C NOVICE LYRICAL                  1ST PLACE        83 MARKS

C CHARACTER                         4TH PLACE        82 MARKS

MIA TROY                               C NOVICE TAP                        3RD PLACE        80 MARKS

OLIVIA BEDLOW                     C BALLET                                 1ST PLACE        84 MARKS

C NOVICE TAP                         3RD PLACE        80 MARKS

C CHARACTER                         4TH PLACE        82 MARKS

HANNAH WOODCOCK                        C NATIONAL                            1ST PLACE        82 MARKS

C BALLET                                 2ND PLACE        83 MARKS

C LYRICAL                                2ND PLACE        84 MARKS

C CHARACTER                         3RD PLACE        83 MARKS

CASSIE BROCKBANK                C CHARACTER                        1ST PLACE        85 MARKS

C TAP                                       2ND PLACE        82 MARKS

C BALLET                                 4TH PLACE        81 MARKS

AMY LLOYD                             D CHARACTER                         1ST PLACE        87 MARKS

D BALLET                                 1ST PLACE        85MARKS

D SONG/DANCE                      1ST PLACE        85 MARKS

MEG TANNER                          D NOVICE MODERN               2ND PLACE        82 MARKS

D CHARACTER                         2ND PLACE        86 MARKS

D TAP                                      4TH PLACE        80 MARKS

HELENA BROWN                     D SONG/DANCE                      2ND PLACE        83 MARKS

D TAP                                      3RD PLACE        81 MARKS

LYDIA BROWN                                    E NOVICE MODERN                1ST PLACE        83 MARKS

E TAP                                       1ST PLACE        84 MARKS

JAMIE FELL                              E NOVICE MODERN                2ND PLACE        82 MARKS

E BALLET                                 2ND PLACE        85 MARKS

 

 

AMELIA MORGAN                   E BALLET                                 1ST PLACE        86 MARKS

E CHARACTER                         1ST PLACE        87 MARKS

E SONG/DANCE                       1ST PLACE        86 MARKS

E NATIONAL                            1ST PLACE        83 MARKS

E MODERN                              2ND PLACE        86 MARKS

E LYRICAL                                2ND PLACE        85 MARKS

E TAP                                       3RD PLACE        82 MARKS

 

 

MEG & AMY                            INTER CLASSICAL DUET          1ST PLACE        86 MARKS

MILLIE & LYDIA                       SENIOR CABARET DUET          3RD PACE

MEG, AMY & HANNAH           INTER CLASSICAL TRIO           1ST PLACE        86 MARKS

MILLIE, ELLA, JAMIE               SENIOR CABARET TRIO           3RD PLACE        84 MARKS

 

NEIGHBOURS                          JUNIOR CLASSICAL GROUP     1ST PLACE        85 MARKS

10 SAILOR BOYS                      JUNIOR CLASSICAL GROUP     3RD PLACE        83 MARKS

BALLET GROUP                       INTER CLASSICAL GROUP       1ST PLACE        85 MARKS

 

 

TROPHIES

 

BEA VIDAL WAS AWARDED THE HIGHEST MARK IN PRIMARY SECTION

LARA DIMACULANGAN WAS AWARDED THE HIGHEST MARK IN A SECTION

AMY LLOYD WAS AWARDED THE HIGHEST MARK IN D SECTION

 

HANNAH, AMY & MEG WERE AWARDED THE HIGHEST MARK IN AN INTERMEDIATE TRIO

NEIGHBOURS WERE AWARDED THE HIGHEST MARK IN A JUNIOR CLASSICAL GROUP

BALET GROUP WERE AWARDED THE HIGHEST MARK IN AN INTER CLASSICAL GROUP

 

 

IN TOTAL WE RECEIVED:

26 – 1ST PLACES

15 – 2ND PLACES

11 – 3RD PLACES

4 –  4TH PLACES

6 TROPHIES

Nuneaton Festival Results 2013

KATIE CROWTHER 2ND 83 MARKS BABY BALLET
KATIE CROWTHER 3RD 83 MARKS BABY CHARACTER
BEA VIDAL 2ND 84 MARKS BABY CHARACTER
BEA VIDAL 2ND 81 MARKS BABY TAP
LIZZIE SORILLA 3RD 83 MARKS BABY CHARACTER
LOTTIE TORGERSEN-FRENCH 3RD 83 MARKS A CHARACTER
LOTTIE TORGERSEN-FRENCH 4TH 80 MARKS JUNIOR NOVICE BALLET
LARA DIMACULANGAN 2ND 82 MARKS JUNIOR NOVICE BALLET
LARA DIMACULANGAN 2ND 82 MARKS JUNIOR NOVICE TAP
CHARLOTTE WOODCOCK 2ND 84 MARKS A CHARACTER
CHENEICE WHITE 1ST 83 MARKS JUNIOR NOVICE BALLET
CHENEICE WHITE 4TH 82 MARKS A CHARACTER
CASSIE BROCKBANK 1ST 85 MARKS B TAP
CASSIE BROCKBANK 3RD 83 MARKS B CHARACTER
CASSIE BROCKBANK 4TH 83 MARKS B MODERN
CASSIE BROCKBANK 4TH 83 MARKS B BALLET
MORGAN DENISON 1ST 86 MARKS B BALLET
MORGAN DENISON 1ST 86 MARKS B SONG AND DANCE
MORGAN DENISON 1ST 84 MARKS JUNIOR NOVICE CHARACTER
ROSIE THATCHER 3RD 84 MARKS B SONG AND DANCE
ROSIE THATCHER 4TH 83 MARKS B BALLET
ROSIE THATCHER 4TH 82 MARKS B CHARACTER
MEG TANNER 3RD 84 MARKS C CHARACTER
MEG TANNER 4TH 83 MARKS C TAP
OLIVIA BEDLOW 2ND 85 MARKS C CHARACTER
EMILY SHILLING 4TH 83 MARKS C CHARACTER
EMILY SHILLING 4TH 82 MARKS SENIOR NOVICE LYRICAL
HELENA BROWN 4TH 83 MARKS C SONG AND DANCE
HELENA BROWN 4TH 83 MARKS C TAP
HANNAH WOODCOCK 2ND 85 MARKS C CHARACTER
HANNAH WOODCOCK 2ND 85 MARKS C LYRICAL
HANNAH WOODCOCK 3RD 84 MARKS C SONG AND DANCE
HANNAH WOODCOCK 4TH 83 MARKS C BALLET
MIA TROY 4TH 81 MARKS SENIOR NOVICE TAP
LYDIA BROWN 2ND 87 MARKS D TAP
AMELIA MORGAN 1ST 86 MARKS E NATIONAL
AMELIA MORGAN 4TH 85 MARKS E LYRICAL
AMELIA MORGAN 4TH 84 MARKS E SONG AND DANCE
AMELIA MORGAN 4TH 84 MARKS E TAP
AMELIA MORGAN 4TH 83 MARKS E BALLET
HANA AND MEI 1ST 85 MARKS JUNIOR CLASSICAL DUET
AMY AND MEG 2ND 82 MARKS INTER CLASSICAL DUET
MILLIE AND LYDIA 3RD 85 MARKS SENIOR A CABARET DUET
AMY, MEG AND HANNAH 1ST 88 MARKS INTER CLASSICAL TRIO
MILLE, ELLA AND JAMIE 4TH 83 MARKS SENIOR A CABARET TRIO
SAILOR BOYS 1ST 86 MARKS JUNIOR CLASSICAL TROUPE
NEIGHBOURS 2ND 84 MARKS JUNIOR CLASSICAL TROUPE
INTER BALLET GROUP 1ST 86 MARKS INTER CLASSICAL TROUPE
SENIOR BALLET GROUP 2ND 87 MARKS SENIOR A CLASSICAL TROUPE
HANDFUL OF KEYS 1ST 90 MARKS SENIOR A CABARET TROUPE
TROPHY’S
HANNAH WOODCOCK WON THE CLASS C CABARET AGGREGATE
AMELIA MORGAN WON THE HIGHEST NATIONAL MARK TROPHY
HANA AND MEI WON THE HIGHEST JUNIOR DUET MARK
AMY, MEG AND HANNAH WON THE HIGHEST INTER TRIO MARK
SAILOR BOYS WON THE JUNIOR CLASSICAL TROUPE TROPHY
INTER BALLET GROUP WON THE INTER CLASSICAL TROUPE TROPHY
HANDFUL OF KEYS WON THE SENIOR A CABARET TROUPE TROPHY
A TOTAL OF……….
11  – 1ST PLACES
12 – 2ND PLACES
8 – 3RD PLACES
18 – 4TH PLACES
7 TROPHY’S
WELL DONE TO ALL PUPILS!